Prima Spremitura BIO péče o pleť s certifikátem Natrue

Header-viso-vecchi-formati6-min_2  

Balení 50 ml byla úspěšně změněná na balení 30 x 2 ml, tedy 60 ml za původní cenu. Důvod je jednoduchý. Bio kosmetika nesmí být, kromě všech dalších kritérií, která musí splňovat dobarvovaná, a především parfemovaná. Za parfemizací kosmetiky se ovšem snadno ukryjí změny, kterými jakýkoliv obsah samozřejmě prochází. Obličejová bio kosmetika je vysloveným koktejlem několika druhů bio olejů. Ať výrobce vymýšlel cestu k zachování vůně neparfemovaného výrobku jakoukoliv, vždy po nějaké době od otevření byl obsah skleniček sice laboratorně v pořádku, ale vůně už byla významně posunutá. Proto přišel výrobce s tímto skvělým řešením, balit krémy do hermeticky uzavřených sáčků s obsahem 2 ml. Otevíráte tak vždy jenom krém, který můžete spotřebovat během dvou, tří dnů, obsah není nijak kontaminovaný. Výborné na doma i na cesty.

  

Řada péče o obličej a tělo

Prima Spremitura BIO 

 

 

Všechny produkty této řady jsou certifikovány jako organické, s garantovanou vysokou kvalitou, a opatřeny speciálním logem certifikátu Natrue pro BIO produkt. Toto logo můžete najít na každé krabičce.

Mezinárodní certifikace Natrue

Organická kosmetika

Získání organické certifikace není jednoduchý proces. Kosmetický výrobek musí především splňovat požadavek na minimální procento použitých přírodních surovin – v našem případě je to 95 procent. Také tyto použité suroviny musí být vypěstovány nebo získány na přírodním základě. A tak všechny řady Natrue produktů musí splňovat velmi přísná kritéria pro získání organické certifikace. Tato kritéria zase vycházejí z toho, k jakému účelu je produkt používán. Proto jsou například odlišná kritéria pro organický sprchový gel a pro organické tělové mléko.

Certifikát Natrue neznamená jenom přírodní suroviny pro výrobu, týká se také obalu. I my používáme pro výrobu obalů kosmetiky Prima Spremitura recyklovatelné materiály, a chceme touto cestou minimalizovat škodlivý vliv na přírodní prostředí.

Prima Spremitura BIO splňuje přísné požadavky pro certifikaci ORGANICKÉ KOSMETIKY:

-  je vyrobena z přírodních surovin

-  95% použitých surovin je certifikována jako BIO

-  kde je schváleno použití certifikovaných organických surovin, tam nesmí

   být tyto suroviny nahrazeny neorganickými

-  nejsou použity žádné geneticky upravené suroviny

-  take vůně je 100% přírodní

Věnujeme zvláštní pozornost každému kroku výroby – od zdravého pracovního prostředí až po přísná pravidla kontroly kvality výrobku.

A konečně, Prima Spremitura Bio je především první certifikovaná organická kosmetika, pro jejíž výrobu je používán organický extra panenský toskánský olivový olej “IGP”. Použití tohoto oleje pro výrobu bylo schváleno italským Ministerstvem zemědělství.

 

Péče o pleť

Prima Spremitura BIO

Idea Toscana je se svou řadou Prima Spremitura Bio péče o pleť na čele výrobců certifikované organické kosmetiky. Díky použití organického extra panenského toskánského olivového oleje “IGP” ve spojení s dalšími vybranými organickými oleji a vynikajícími přísadami, představují tyto produkty péče o pleť přírodní ochranu před nežádoucími vlivy slunce, světla, smogu a kouře. Zároveň jsou prevencí před ztrátou elastinu a kolagenu, klíčových prvků, které pomáhají pleťi, aby byla hydratovaná a pružná.

Aktivní suroviny

Organický extra panenský toskánský olivový olej “IGP”

Tento výjimečný olej, bohatý na minerální soli, uklidňující a protizánětlivý, je světovými vědci uznáván a v dermatologických studiích zmiňován jako jeden z nejkvalitnějších na světě, a to díky své bohatosti na blahodárné látky jako jsou oleuropein (antioxidant a zdroj obnovy buněk), oleocanthan (zklidnění), phytosterol (vyživující a “bioaktivní” účinek), squalane (ochrana a hydratace), polyphenol (antioxidant a antiradical) a tocopherol (hydratace, zklidnění a protizánětlivý účinek).

Protože tento olej obsahuje pouze polynenasycené a mononenasycené tuky, je výborně stravitelný. Zároveň dodává pokožce vyživující látky, a tím stimuluje vytváření kolagenu, který potom udržuje přírozenou pružnost a hebkost, a vase pleť vypadá zdravě. Zároveň je bohatý na vitaminy rozpustné v tucích – přírodní antioxidanty, které chrání membrány buněk.

 

Organický sézamový olej

Tento olej je zdrojem detoxikace, osvěžení, čistoty, harmonizace a zklidnění, stimuluje oběh, pro pleť je velmi vyživující, a velmi snadno vstřebatelný. Bohatý na přírodní antioxidanty, minerály a kyselinu linolovou, které pleť vyživí, a zároveň chrání proti slunečním paprskům.

 

Organický slunečnicový olej

Výjimečně zklidňující pro pleť, a to díky vysokému obsahu kyseliny linolové, a vitaminu F, které pleť chrání proti volným radikálům.

 

Organický avokádový olej

V kosmetice hojně využívaný, a to pro svůj obsah nasycených kyselin, rozpustných tuků, vitaminů a lecitinu, které pokožku  hluboce regenerují, vyživují a zvlhčují. Tento olej je vynikající především pro pokožku suchou a zralou.

Organický mandlový olej

Má výbornou schopnost pleť hydratovat, zlepšovat její elasticitu, a známé jsou  jeho antioxidační účinky. Společně s extra panenským olivovým olejem je mandlový olej po staletí uznávaný v kosmetickém průmyslu. Je doporučován především pro boj proti stárnutí pokožky, bohatý na kyselinu oleovou a linolovou, phytosteroly, fosfolipidy a vitamin A.

Pokožku do hloubky vyživuje a hydratuje. Je doporučován především pro citlivou, suchou a zarudlou pokožku.

 

Hyalurová kyselina

Díky své jedinečné molekulární struktuře a schopnosti udržovat vlhkost je pomocníkem pro udržení pokožky jemné a hydratované. Jako přírodní antioxidant bojuje proti volným radikálům, a zpomaluje stárnutí pokožky. Doporučuje se především pro dehydratovanou a zralou pokožku.

Organické Aloe Vera

Široce využíváno pro své čistící, uklidňující a tonizující účinky. Obsahuje důležité vyživující látky pro naše tělo, a to vitaminy, minerály, aminokyseliny a polysacharidy.


Organické bambucké máslo

Stejně jako olivový olej ve Středomoří, je bambucké máslo po staletí využíváno jako kosmetické přísada v Africe. Má regenerační, zvlhčující a ochranné účinky, obnovuje jemnost a pružnost pokožky, a pomáhá také v boji proti vráskám.